Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Wakacyjne propozycje Domu Kultury 13 Muz

Lipiec i Sierpień 2017 
 
 
Teatralny Plac Zabaw. Laboratorium Teatru Cieni* 
TWORZĘ SIĘ w 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej)

*w lipcu i sierpniu Teatralny Plac Zabaw otwarty jest dla wszystkich w każdą niedzielę i poniedziałek w godz. 11:00-16:00 (wstęp wolny)

Podczas wakacji galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza do laboratorium teatru cieni, w którym odkrywać można tajemnice światła i cienia. Podczas wizyty na Teatralnym Placu Zabaw będzie można przyjrzeć się tajemnicom tego typu teatru, obserwować z bliska magiczny świat ale również tworzyć go i zmieniać przy użyciu światła oraz dostępnych rekwizytów (lalek i masek cieniowych). W przestrzeni galerii znajduje się interaktywna instalacja MACHINARIUM CIENIOWE, prezentująca m.in. cienie 3D, kolorowe kolaże świetlne wykorzystujące zjawisko polaryzacji, a także stanowiska oparte na odbiciach i refleksach. Inspiracją do powstania instalacji była wizja miasta, zbudowanego z maszyn i wynalazków obsługiwanych przez roboty - jego mieszkańców.
Teatralny Plac Zabaw odbywa się ramach projektu "Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie", realizowanego w galerii TWORZĘ SIĘ od 2014r.
 
MACHINARIUM CIENIOWE
Teatr Figur Kraków

WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA
Agnieszka Polańska (Teatr Figur Kraków)
Katarzyna Mierzejewska (Kashart)

KURATOR TWORZĘ SIĘ
Paulina Ratajczak (Las Sztuki)
 
ORGANIZATORZY
13 muz, Las Sztuki
 
FINANSOWANIE
Miasto Szczecin
 
UWAGA!
W okresie wakacyjnym przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.
 
 
„Żeglarze” w ramach Miejskiego Placu Zabaw
01-05.08.2017, TWORZĘ SIĘ w DK 13 Muz
Warsztaty taneczno-ruchowe przygotowujące do interaktywnego pokazu, opartego na przygodach Sindbada Żeglarza. Pokaz zakładający interakcję z publicznością odbędzie się podczas The Tall Ships Races, w głównych miejscach wydarzeń, czyli na Wałach Chrobrego oraz  Łasztowni.
Prowadzenie: Krzysztof Lubka
Wiek uczestników:  9-18 lat
Warsztaty 01-04.08.2017 godz.  11:00-15:00, pokaz 05.08 godz. 12:00 (start TWORZĘ SIĘ)
Zapisy: tworzesie@gmail.com (wstęp wolny)
 
09.08.2017 środa g.11:00-13:00 - Spektakl Teatru Łapacze Snów „Krawiec Niteczka” oraz warsztaty teatralne dla dzieci.
 
Spektakl Teatru Łapacze Snów „Krawiec Niteczka” oraz warsztaty teatralne dla dzieci.
 
Poza spektaklem także niespodzianki, konkurs teatralny z nagrodami oraz wprowadzenie do wakacyjnych warsztatów teatralnych.
 
 
13.08.2017 niedziela g.15:00 - Oderberg. Spektakl finałowy.
W dniach 07-13.08.2017 w Oderbergu (Niemcy, 1,5 godziny drogi od Szczecina) w ramach wspólnego projektu Domu Kultury 13 Muz i Zircus Zack z Berlina odbywać się będą warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży „Wakacje pod cyrkowym namiotem”.
Zapraszamy na pokaz finałowy który odbędzie się w 13.08 w Oderbergu o godz. 15:00.
 
 
21-25.08.2017 poniedziałek - piątek w g.10:00-13:00 - „Teatr jest w nas”. Wakacyjne warsztaty teatralne dla dzieci.
 
W dniach 21-25.08.2017 w g.10.00-13.00 w Domu Kultury 13 Muz odbędą się wakacyjne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8-13 lat pt. „Teatr jest w nas”. Tworzymy jedną grupę, która będzie pracować przez 5 dni.
Czy mamy talent aktorski? Jak powstaje teatr? Co to znaczy być aktorem? Na te pytania odpowiemy sobie sami, bowiem teatr jest w każdym z nas - trzeba tylko chcieć go odkryć. Podczas zajęć spróbujemy różnych form i technik teatralnych odkrywając tajemnice teatru. Być może uda nam się wspólnie zbudować przedstawienie, które pokażemy na finał w ostatnim dniu warsztatów naszym rodzicom i zaproszonym gościom. Zajęcia poprowadzą instruktorzy i pedagodzy teatralni z Domu Kultury 13 Muz - Violina i Janusz Janiszewscy.

Liczba miejsc ograniczona do 10 osób.
Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat.
Udział w warsztatach jest bezpłatny !

Zgłoszenia indywidualne prosimy kierować na:
adres e-mail: j.janiszewski@13muz.eu lub telefonicznie: Janusz Janiszewski, kontakt: 501791491

Liczy się kolejność zgłoszeń.
 
Inne informacje dotyczące zajęć edukacyjnych i wydarzeń artystycznych możecie Państwo znaleźć na naszych stronach internetowych:www.13muz.eu
oraz na facebooku: https://www.facebook.com/13muz
 
 
Galeria JEDNA/DRUGA
 
W lipcu i siepniu galeria JEDNA /DRUGA zaprasza na wystawę koleżeńskiego projektu artystycznego Marka Rachwalika i Macieja Cholewy. Młodzi, ambitni i docenieni w Polsce artyści ze Śląska pokażą nam malarstwo oraz instalację. Tematem ich twórczości są wizualne cząstki świata organicznego i abstrakcyjnego przemieszane z popkulturą, groteską i osobistym doświadczeniem.
Galeria JEDNA/DRUGA to przestrzeń wystawiennicza zlokalizowana na parterze DK 13 Muz. Bieżące informacje na fanpage  galerii www.facebook.com/galeriajednadruga
 
Marek Rachwalik ur. 1986 r. w Częstochowie. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Katowicach. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.
Maciej Cholewa, urodzony w 1991 r. w Siemianowicach Śląskich. Absolwent ASP w Katowicach. Tworzy instalacje, obiekty, video, opowiadania.
 
Otwarte codziennie od g.9-16, parter DK 13 Muz, pl. Żołnierza Polskiego 2 Szczecin
kurator: Monika Szpener
 
 
Grafcy. Prace Studentów z Pracowni Grafiki Cyfrowej 2015-2017.
 
Dom Kultury 13 Muz zaprasza do Galerii "Na Strychu" na wernisaż.
Wystawa "Grafcy" jest podsumowaniem dwóch lat istnienia Pracowni Grafiki Cyfrowej prowadzonej przez dr hab. Arkadiusza Marcinkowskiego, prof. AS oraz dr Martę Dziomdziorę, funkcjonującej w ramach Katedry Grafiki Interdyscyplinarnej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki.
Na przestrzeni dwóch lat istnienia Pracowni, Studenci podejmowali dialog, szukali odpowiedzi na pytania o miejsce grafiki we współczesnym świecie, o zasadność ich tworzenia, o to, co wnosi cyfrowe medium do sztuki graficznej.
Prezentowane projekty, dla których punktem wyjścia jest cyfrowa matryca, łączą różne formy współczesnej oraz tradycyjnej wypowiedzi artystycznej, często wymykając się jednoznacznej przynależności medialnej.
 
Przez dwa lata w Pracowni pojawiło się wielu bardzo zdolnych i zaangażowanych Studentów w szczególności  Katarzyna Czarnogrecka, Kamila Dereń, Ewelina Maksimiuk, Joanna Roguszczak, Natasza Siemaszko, Małgorzata Swoboda, Adrian Taraszkiewicz, Kacper Tęcza, Izabela Wypych, Mateusz Wojciechowski oraz Michał Brzezicki, Estera Broda, Damian Antolak, Marta Dmochowska, Dominika Faściszewska, Karolina Grembowska, Paulina Grzesik, Marta Haraj, Anna Jasiakiewicz, Ewelina Korban-Kosińska, Aleksandra Korzeniowska, Monika Lizak, Estera Łuś, Iga Oliwiak, Sebastian Ortel, Krzysztof Paczkowski, Aleksandra Paduch, Natalia Pająk, Ewa Pluskota, Zuzanna Marczak, Aleksandra Muras, Dorota Tokarska, Adam Wasiak, Adrianna Żytyńska.
 
Z uwagi na ograniczoną ilość przestrzeni, zmuszeni jesteśmy zaprezentować prace tylko części Studentów.
 
Wystawę można oglądać do 30.07.2017
Galeria "Na Strychu"
 
 
Lady Summer Dance 2 - intensywne warsztaty taneczne dla kobiet 3 x w tygodniu (lipiec/sierpień).
 
Taniec brzucha - najpiękniejsza forma taneczna dla kobiet, charakterystyczne ruchy bioder, potrząsanie, kołysanie to jednocześnie masowanie naszego ciała od zewnątrz jak i od środka. Spalamy tkankę tłuszczową, ujędrniamy ciało i pobudzamy nasz organizm do prawidłowej pracy(np. jelita, narządy płciowe) a co ważne uczymy się kochać swoje ciało i akceptować wszelkie jego niedoskonałości.
 
Sexy Dance - taniec dla prawdziwych kobiet, nauczymy sie ciekawych choreografii które można wykorzystać w domu przed swoim partnerem, lub w wersji light na dyskotece lub innej imprezie, będziemy pielęgnować nasze naturalne kobiece ruchy o których w obecnych czasach często zapominamy chodząc w dresach.
 
Power Dance - to moja autorska wersja ciekawych innowacyjnych zajęć łączących w sobie elementy improwizacji do ciekawej muzyki filmowej, oraz krótkich choreografii do dalszego wykorzystania ale także wzmacnianie mięśni brzucha ud i pośladków oraz elementy rozciągania.
 
Wszelkie informacje i szczegóły 668-229-446
Opłata 200 zł za cały miesiąc zajęć!
zgłoszenia do 01.07.2017
Start 03.07.2017
 
19.08.2017 sobota g.12-14 - Warsztaty „Tańcogranie”.
Zapraszamy na 2 godzinne warsztaty z tańcem i muzyką perkusyjną dla dzieci w wieku 6-10 lat.
W pierwszej godzinie dzieci zapoznają się z najważniejszymi zagadnieniami muzycznymi oraz z różnymi instrumentami perkusyjnymi, na których będą mogły uczyć się podstawowych rytmów, wydobywania dźwięków, eksperymentowania z dźwiękiem, co zakończy się wspólnym muzykowaniem.
Druga godzina warsztatów to nauka elementów tańców afrykańskich, afro-kubańskich, elementy tańca kreatywnego i zabawa rytmem - ciało jako instrument muzyczny. Na koniec wspólne granie i tańcowanie :)
W przerwie dla uczestników napój i drobny poczęstunek.
Prowadzący: nauczyciel tańca, pedagog: Katarzyna Ossowska-Janeczko, muzyk, perkusjonista: Lech Grochala.
 
Zapisy telefonicznie lub mailowo:
Katarzyna Ossowska-Janeczko
t: 601414471 e: o.j.kasia@gmail.com
koszt: 30 zł od osoby
Dom Kultury 13 Muz, sala lustrzana
 
uwaga: minimalna ilość uczestników 15 osób, max.25
dodane: 01.06.2017