Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

Club Tropicana (salsa & latino)

26.11.2017 niedziela g.21

salsa & latino
 
Najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce gości od ponad 23 lat w niedzielne wieczory w Szczecinie.

Salsa, merengue, bachata, kizomba, cha cha, rumba, reggaeton, tango argentyńskie itd...
 
Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. W SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Nie w Warszawie, nie w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, tylko właśnie w Szczecinie! Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino.

Mimo smutnego faktu zamknięcia 50-letniego przybytku kultury studenckiej czyli SCK Kontrasty, impreza z tak bogatą historią nie zniknęła z kulturalnej mapy miasta. 14 sierpnia 2011r. odbyła się reaktywacja Tropicany w Rocker Club i trwała impreza w tym klubie aż do końca października 2013. Nowy rozdział rozpoczął się 3 listopada 2013r. Klub Muzyczny Browar Polski stał się w każdą niedzielę tym klubem, gdzie szczecińscy salseros i entuzjaści gorących rytmów latynoamerykańskich znaleźli swoje miejsce. Od 3 września 2017 impreza zyskała nową przestrzeń Salę Kominkową Domu Kultury 13 Muz. I tak co tydzień Waldek Kulpa (autor imprezy i przez wiele lat prowadzący jako DJ Val de Maros) zaprasza wszystkich sympatyków tej imprezy, jak i tych którzy przyjdą na nią po raz pierwszy...

Imprezę prowadzi Eve
 
 
W niedzielę "andrzejkową" pobawimy się razem w najpiękniejszej sali z zabytkowym parkietem. Dom Kultury 13 muz zaprasza na Podwieczorek Kizombowy, który poprowadzi Dariusz oraz na Club Tropicana (najstarsza w Polsce impreza cykliczna z muzyką latynoamerykańską), na której za sterami muzyki stanie DJ Eve.
Jedną z niewątpliwie największych atrakcji zwłaszcza dla tych, którzy pamiętają początki i najważniejsze lata dla kształtowania się imprezy Club Tropicana, a także budowania środowiska tanecznego, zanim powstały pierwsze szkoły uczące salsy i pozostałych rytmów, będzie możliwość spotkania po 6 latach nieobecności, człowieka, który był dużą podporą Waldka Kulpy przez wiele lat. Moises Prado Alvarado, kiedy na początku w 1994 ruszyła Tropicana, pokazywał wielu dziewczynom na parkiecie pierwsze kroki salsy, merengue, prosząc do tańca dosłownie prawie każdą, która przyszła się bawić :)

O pozostałych niespodziankach wkrótce...
 
Wstęp 5 zł
dodane: 24.09.2017